نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

لوله prp (پی ار پی) Mycells (مای سلز)

لوله prp (پی ار پی) Mycells (مای سلز)

لوله PRP چیست؟

PRP   مخفف عبارت Platelet Rich Plasma  است که مفهوم آن پلاسمای غنی از پلاکت می باشد. لوله پی آر پی نوعی لوله است که در کیت پی آر پی کاربرد دارد.

خون انسان عمدتا به صورت مایع است اما در آن بخش های جامدی مانند گلبول های سفید و قرمز و پلاکت ها نیز وجود دارند. پلاکت های خون، از مقدار زیادی پروتئین که عامل رشد هستند تشکیل شده اند و نقش مهمی در بهبود زخم ها دارند . پی آر پی پلاسمایی حاوی پلاکت های بیشتری از مقداری که عموما در خون یافت میشوند هستند. در جهت آماده سازی پی آر پی در مرحله اول باید از شخص مورد نظر خون بگیرند.  پلاکت ها از بقیه سلول های خونی جدا شده و طی پروسه سانتریفیوژ، غلظت آنها افزایش پیدا میکند. در مرحله بعدی این پلاکت ها را به محل جراحت تزریق میکنند.

نحوه عملکرد لوله PRP

به صورت کلی، روش عملکرد این لوله کاملا مشخص نیست اما مطالعات صورت گرفته نمایانگر این است که  افزایش غلظت معیارهای رشد در پی آر پی  به روند بهبود سرعت میبخشد. برای درمان و تسریع بهبودی با پی آر پی میتوان از دو روش زیر کمک گرفت:

در روش اول میتوان PRP  را به محل جراحت تزریق نمود. به عنوان نمونه نوعی التهاب به نام تاندون آشیل وجود دارد که در آن، قسمت بند پا متورم و دردناک میگردد. به مکان این جراحت میتوانیم مقداری از پی آر پی را تزریق کرده و پس از تزریق، درد آن ناحیه ممکن است برای یک الی دو هفته با افزایش رو به رو شود اما پس از چند هفته، بیمار شاهد بهبودی جراحت خود خواهد بود.

از پی آر پی در برخی مواقع پس از عمل جراحی نیز استفاده میشود. به عنوان مثال زمانی که یک ورزشکار در حین تمرین دچار آسیب شده و تاندون پایش نیاز به جراحی دارد در این شرایط نیز میتوان برای التیام جراحت و بهبود آن از پی آر پی کمک گرفت.

استفاده از PRP  برای مو

استفاده از پی آر پی مزایای بسیاری برای مو نیز دارد. یکی از کاربردهای آن برای موها تسریع رشد آنها است. طی آزمایشات انجام شده  روی اشخاصی که به طاسی سر مبتلا بودند، با تزریق پی آر پی موهای کوچک و کرکی شروع به رشد کردند. این روزها PRP  را به عنوان یک عامل تحریک کننده رشد مو و کمک کننده کیفیت فرآیند کاشت مو میشناسند.

علاوه بر این در شرایطی که شخص با ریزش مو مواجه شده است باعث رشد مجدد موها و افزایش کیفیت فولیکول های موجود در موها میشود.

چه اشخاصی نباید از PRP  استفاده کنند؟

افراد مبتلا به دیابت

بیماران خونی  مزمن و حاد

افراد مبتلا به سرطان خون

مصرف کننده های داروهای ضد انعقاد خون

مصرف کننده های آسپرین