لوله prp اتریشی

لوله PRP اتریشی یکی از گزینه های جدید درمانی است که تقریبَا عمری 20 ساله دارد که بسیاری از بیماران تحت درمان با روش های مبتنی بر مشتقات خونی قرار می گیرند.لوله PRP پلاسمای غنی شده از پلاکت های انسانی Plasma Rich-Platelet یکی از مهمترین مشتقات حاصل از خون است. این ماده زیست فعال دارای بیش از 20 فاکتور رشد و مولکولهای پروتئینی می باشند که در فرآیندهایی همچون تکثیر و تمایز و بازسازی سلولی نقش دارند. هم چنین این لوله ها قابلیت درمان، جوانسازی، ترمیم و بازسازی و بهبود دارند.

مشخصات لوله Prp اتریشی استاندارد :

1- میزان غلظت پلاکت

خون انسان دارای 3 قسمت می باشد گلبول قرمز و گلبول سفید و پلاکت ها که فاقد هسته می باشند و طول عمر کمی دارند همانطور که می دانید در روش PRP هدف جداسازی پلاکتها می باشد با این پیش فرض که غلظت پلاکت یا شمارش در حدود 200 هزار تا در واحد حجم باشد انتظار می رود حداقل 3 برابر و حد اکثر 6 برابر پلاکت داشته باشیم هم چنین ارقام کمتر را نمی توان PRP دانست.

میزان غلظت پلاکت

2- جداسازی و دریافت پلاکتهای سالم

پلاکتها عمر کوتاهی داشته و آسیب پذیر هستند و موضوع با ارزش سلامت دیواره سلولی پلاکت هاست تا بتوانند در ناحیه مورد نظر فاکتورهای رشد را ترشح کنند.

استفاده از PRP به سمت زمینه های درمانی – پزشکی مانند جراحی بازساختی و پلاستیک، جوانسازی پوست، رفع چین و چروک و درمان ریزش مو یا همان پیوند مو و ناباروری و بازسازی استخوان و درمان ضایعات چشمی و داندان پزشکی و زانو و بازسازی نکروز استخوان فک … می باشد.معمولا در فرآیند تهیه PRP از خون بیمار، تجهیزات خاصی به نام لوله های PRP و کیت PRP  و دستگاه سانتریفیوژ در چند مرحله استفاده می شود.

مراحل انجام PRP شامل :

 1. نمونه گیری از خون بیمار بوسیله کیت پی ار پی
 2. تهیه پلاسمای غنی شده از پلاکت توسط سانتریفیوژ
 3. آماده سازی بیمار و تزریق ماده پی ار پی

کیت PRP چیست ؟

کیت PRP یک کیت پزشکی است که برای جداسازی سریع و کارآمد PRP طراحی شده است با این محصول هر بار که از آن استفاده می کنید پلاسمای غنی شده از پلاکت هایی با غلظت بالا را دریافت خواهید کرد و در عین حال اجزا ناخواسته مانند گلبول های قرمز و گلبول های سفید التهابی را از بین می برند.

کاربرد کیت Prp چیست ؟

 • تهیه نمونه گیری خون بیمار.
 • پلاکت گیری و جداسازی.
 • مانع میکس شدن خون و پلاکت در زمان تهیه PRP می شود.
 • سرعت فرآیند جداسازی پلاکت را از خون بالا می برد.

لوله PRP اتریشی چیست ؟

در روش PRP استفاده از تجهیزات مناسب و با کیفیت و استاندارد نقش بسیار مهمی در فرآیند درمان دارند. از تجهیزات اصلی در این روش، لوله های PRP  هستند که در پکیج و یا بسته بندی خاصی قرار می گیرند که به آن کیت PRP گفته می شود.

لوله های PRP استخراج پلاسمای اتولوگ با خلوص بالا با خواص درمانی را امکان پذیر می کند.  حاوی یک ژل هستند که پلاسمای رویی را از اجزای سلولی جدا می کند و به شما امکان می دهد پلاسمای اتولوگ با اثر درمانی قوی بدست آورید.

لوله PRP

محتویات کیت PRP

 • لوله PRP (ACDA) اتریشی اولیه استریل شده و حاوی ماده ضد انعقاد خون.
 • لوله thrombin tube استریل شده برای جلوگیری از فعال شدن پلاکت ها.
 • سوزن نمونه گیری پروانه ای شکل و استریل جهت نمونه گیری .
 • سرنگ یکبار مصرف جهت نمونه گیری.
 • آداپتور نمونه گیری که کار انتقال نمونه خون بیمار از سرنگ به داخل لوله ها.

لازم به ذکر است کیت های PRP بسیار متنوع هستند بنابراین محتویات تجهیزات به لحاظ تعداد و حجم متفاوت می باشند.

زمینه های کاربرد لوله های PRP در پزشکی

با توجه به تنوع کیت های PRP می توان به کاربردهای زیادی در زمینه های پزشکی اشاره نمود

لوله های PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) ، به لطف غلظت بالای پلاکت ها، می تواند فرآیندهای ترمیم زیستی را از طریق فاکتورهای رشد مختلف آزاد شده توسط فعال شدن پلاکت ها و از طریق سیتوکین ها، پروتئین های مولکولی که قادر به تحریک رشد و فعالیت سلولی هستند، القا کند.

از طریق این فرآیندهای بازسازی، پی آر پی به بهبود بسیاری از عیوب مانند اسکار، آلوپسی، پیری پوست، آکنه، زخم های پوستی و بریدگی و سوختگی و همچنین زخم های دیابتی و غیره کمک می کند و بهبود می بخشد.

لوله های PRP اتریشی قادر به افزایش تکثیر و مهاجرت فیبروبلاست، سنتز کلاژن و حذف سلول های نکروزه است.

لوله های PRP به طور گسترده در پوست، تریکولوژی، انکولوژی جراحی، زنان و زایمان، ارتوپدی و همچنین در پزشکی زیبایی و ترمیمی استفاده می شود.

در پزشکی زیبایی و ترمیمی، از لوله های PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) برای جوانسازی گونه ها، پلک ها، لب ها، چین های بینی، پیشانی، چین های پوستی روی گردن، پشت دست ها و شکاف استفاده می شود. PRP یک درمان اتولوگ است. خونی که از آن پلاکت ها گرفته می شود از خود بیمار گرفته می شود. هیچ واکنش ایمنی وجود ندارد.

در زمینه درمان آسیب ها و مشکلات ارتوپدی مانند آرتروز زانو و شکستگی استخوان ها و درمان سایر مفاصل لوله های PRP تاثیر بسیار زیادی در بازسازی آسیب های مفصلی دارند.

همانطور که اشاره شد در ابتدا برای تهیه پی ار پی از خون بیمار حدود 15 تا 60 سی سی خون نمونه گیری می شود و محتوای نمونه گیری شده درون لوله های پی ار پی ریخته می شوند تا برای گرفتن و جداسازی  پلاکت غنی شده نگهداری و آماده گردد.

این لوله ها دارای ماده ضد انعقاد خون هستند (ACD-A) که به صورت خلاء خون را به درون خود می کِشند.

انتخاب صحیح داروی ضد انعقاد یکی از مهم ترین پیش نیازها برای به دست آوردن یک فرم موثر درمانی از پلاسمای غنی از پلاکت است.

ضد انعقاد مورد استفاده در ساخت PRP نه تنها باید از لخته شدن خون یعنی تبدیل فیبرینوژن به فیبرین جلوگیری کند، بلکه از فعال شدن زودرس پلاکت های خون نیز جلوگیری کند.

این گونه ضد انعقادها فقط ضد انعقادهای مبتنی بر سیترات سدیم هستند.

پس از خون گیری لوله های PRP حاوی خون بیمار، در داخل دستگاه سانتریفیوژ مخصوص PRP (دستگاه گریز از مرکز با سرعت پایدارو دارای کمترین لغزش) قرار داده می شود که پس از پایان کار دستگاه، ماده پی ارپی از خون جدا شده و با سرنگ به داخل لوله مخصوص منتقل می شود و برای تزریق آماده است.

 

انواع لوله های PRP

لوله های PRP اتریشی انواع مختلفی دارند که بر اساس نوع استفاده پزشکی و نوع کاربرد مانند تزریق، در حجم و اندازه های متفاوت و جنس های گوناگون در بازار ارائه می گردد.

 • نوع ظرفی از جنس شیشه مقاوم و طبی بوده که سرعت خونگیری در آن بالاتر است و استفاده از آن معمول تر است و در زمینه پزشکی زیبایی و جوانسازی پوست و موکاربرد دارد.
 • نوع ژله ای  دارای ماده ای ژله ای است ضریب عملکرد کیت را در جذب پلاکت های خون افزایش می دهد به این مفهوم که مقدار پلاکت موجود در پلاسمای تزریقی بیشتر باشد که معمولا به صورت تزریقی برای مفاصل تولید و استفاده می شوند.
 • نوع کیسه ای که به صورت مدار بسته عمل می کند در زمینه های دندانپزشکی و چشم پزشکی و زانو، IVF، زخم و سوختگی و… به کار می رود.

کیت ها با لوله های وکیوم شده (حالت درپوش) خاصی طراحی شده اند در رنگ های مختلف اندازه و کاملا استریل شده است و حجم طراحی شده در مقیاس میلی لیتر بر روی بسته بندی لوله ها درج شده است.

لازم به ذکر است که مهمترین معیار انتخاب و خرید لوله های PRP کیفیت و جنس و بخصوص برند شرکت تولید کننده آن می باشد که در حصول بهترین نتیجه تزریق پی ار پی، تاثیر بسزایی دارد.

به طور معمول در ایران از لوله های PRP اتریشی با برند BD  و همچنین لوله های ساخت اتریش استفاده می شود که طبیعتا کیفیت بالا و استانداردهای لازم را داشته و به راحتی و ساده عمل می کنند.

معمولا کیتPRP سالم و مناسب کیتی است که بتواند پلاسمای با غلظت بالا و فاقد گلبول های قرمز را از خو جدا کند.

باید دارای خصوصیات و استانداردهای زیر باشند مانند

 • مجوز IN VIVO یعنی مجوز تزریق به بدن.
 • مجوز FDA سازمان غذا داروی آمریکا.
 • نشان CE و گواهینامه CE اتحادیه اروپا.
 • تائیدیه وزارت بهداشت ایران
 • رعایت تمام استانداردهای انتقال خون جهانی

لوله پی‌آرپی برای آرتروز

اخیرا پزشکان می‌گویند بدن انسان توانایی درمان خود را دارد. PRP یکی از روش‌های نوین علم پزشکی است که در آن پلاسمای غنی شده از پلاکت خون به عنوان درمانی حیات‌بخش به دنیا معرفی شد.

لوله پی‌آرپی برای آرتروز

استفاده از PRP  برای جوانسازی پوست

مشکلات پوستی تنها در افراد میانسال دیده نمیشوند و جوان تر ها نیز به این مشکلات دچار میشوند. اگر جزء افرادی هستید که به شادابی و زیبایی پوست خود اهمیت میدهید میتوانید از پی آر پی بهره ببرید.

در روش PRP از شخص مورد نظر مقداری خون میگیرند و آن را زیر دستگاه گریز از مرکز قرار داده تا بخش های مختلف آن از هم جدا شوند. در مرحله بعدی کیت مخصوص پی آر پی را به قسمت های مختلف خون اضافه میکنند سپس پلاسمای غنی شده از پلاکت های موجود در خون جدا میگردد.  این نوع پلاسمای PRP  در رفع مشکلات پوستی تاثیر بسزایی دارد.

با تزریق پی آر پی، پوست شروع به کلاژن سازی میکند . مکانی که پی آر پی تزریق میشود با گذشت زمان پر و برجسته میگردد. از پی آر پی ها به دلیل داشتن این خصوصیت میتوان برای جوانسازی پوست دور چشم نیز استفاده کرد.از دیگر مزایای استفاده از این روش برای پوست، لطیف کردن پوست زیر چانه، رفع چین و چروک پوست صورت، جوانسازی پوست دست، سفت کردن پوست های شل، رفع خط لبخند، رفع خط اخم، رفع غبغب، رفع کبودی زیر چشم، رفع جای جوش و قرمزی پوست اشاره کرد.

لوله prp اتریشی برای دندان

لوله prp اتریشی برای دندان، لوله آزمایشی است که برای خونگیری از بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که می‌دانید پلاکت‌ها، قطعات سیتوپلاسمی بدون هسته‌ای هستند که منشأ آن‌ها مگاکاریوسیت می‌باشد‌. به طور متوسط غلظت پلاکت در خون حدود دو میلیون پلاکت در هر میکرو لیتر است. اگر چه پلاکت به طور عمده در روند انعقاد خون نقش اساسی ایفا می‌کند اما در ترمیم بافت نیز نقش مهمی را بر عهده دارد. در ادامه اطلاعات کلی در رابطه با لوله prp اتریشی، کاربرد آن در دندانپزشکی، روند تاثیر آن بر روی دندان و غیره را شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

prp برای دندان

استفاده از PRP  برای مو

استفاده از پی آر پی مزایای بسیاری برای مو نیز دارد. یکی از کاربردهای آن برای موها تسریع رشد آنها است. طی آزمایشات انجام شده  روی اشخاصی که به طاسی سر مبتلا بودند، با تزریق پی آر پی موهای کوچک و کرکی شروع به رشد کردند. این روزها PRP  را به عنوان یک عامل تحریک کننده رشد مو و کمک کننده کیفیت فرآیند کاشت مو میشناسند.

علاوه بر این در شرایطی که شخص با ریزش مو مواجه شده است باعث رشد مجدد موها و افزایش کیفیت فولیکول های موجود در موها میشود.

لوله های PRP اتریشی با برند BD

این محصول ساخت شرکت BD آمریکا می باشد و هر لوله حاوی ماده Acda است که به عنوان ضد انعقاد خون با سیستم اتولوگ توسط دستگاه سانتریفیوژ مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از لوله های PRP با برند BD می توانید بیشترین پلاسمای غنی شده را تهیه کنید که بازدهی آن معمولا چهار برابر محصولات مشابه در بازار است.

معمولا در بسته های 100 عددی تهیه شده است و کیفیت این محصولات بسیار بالاست.

لوله های PRP با برند BD

ویژگی های کلیدی کیت PRP اتریشی

 • استفاده از این محصول بسیار ساده و راحت است.
 • فرآیند PRP در کوتاه ترین زمان کمتر از 20 دقیقه.
 • بازیابی بالاترین درصد پلاکت ها و فاکتورهای رشد حدود 80 درصد را دارند.

کمپانی تجهیزات آزمایشگاهی آرمیا آزما همواره می کوشد تا با ارائه خدمات مناسب و مورد احتیاج مشتریان نیاز آن ها را به تجهیزات پزشکی به راحتی و آسانی هموار سازد. پس چنانچه قصد خرید لوله PRP اتریشی را دارید همین حالا با مشاوران ما تماس گرفته و ما به تمامی سوالات شما پاسخ می دهیم تا بتوانید نسبت به خرید مناسب ترین کیت اقدام نمایید.

ممکن است نشتی، آسیب جسمی، کاهش عمر مفید و کاهش کارایی عملکردی لوله PRP به وجود بیاید.

 نگهداری مناسب، کنترل و پایش منظم، محافظت در برابر تنش‌های محیطی و انتخاب صحیح قطر و ضخامت لوله PRP از جمله چالش‌های مرتبط با نگهداری لوله PRP است.

 انتخاب صحیح قطر و ضخامت لوله PRP برای برنامه آبیاری مناسب و کاهش کارایی شبکه آبیاری بسیار اهمیت دارد.

 استفاده از عایق‌ها، پوشش‌ها و یا زیرسازی می‌تواند برای حفاظت از لوله PRP در برابر تنش‌های محیطی مورد استفاده قرار گیرد.

 کنترل و پایش منظم برای شناسایی هر گونه نشتی، آسیب، یا تغییرات دیگر در لوله PRP می‌تواند به مدیریت سریع‌تر هر گونه مشکل کمک کند و از تعمیرات پیشگیرانه جلوگیری کند.