نمایش دادن همه 2 نتیجه

نمایش 9 24 36

لوله prp (پی ار پی) Mycells (مای سلز)

لوله prp (پی ار پی) Mycells (مای سلز)

لوله prp ( پی آر پی ) 3dmed برای آرتروز

لوله prp ( پی آر پی ) 3dmed برای آرتروز

لوله prp ( پی آر پی ) 3dmed از با کیفیت ترین شیشه طبی و با استفاده از تکنولوژی پیشرفته در برش و آماده سازی تولید شده است. تنها لوله PRP دارای تائیدیه FDA وجود تمامی لوازم لازم جهت فراوری PRP در لوله استفاده از ماده ضد انعقاد با درجه بالینی یا کلینیکال گرید ACD-A فراوری PRP در شرایط کاملا استریل بصورت Closed

لوله پی‌آرپی برای آرتروز

اخیرا پزشکان می‌گویند بدن انسان توانایی درمان خود را دارد. PRP یکی از روش‌های نوین علم پزشکی است که در آن پلاسمای غنی شده از پلاکت خون به عنوان درمانی حیات‌بخش به دنیا معرفی شد.

لوله پی‌آرپی برای آرتروز

تعریف پی‌آرپی (prp)

PRP همان پلاسمای غنی شده از پلاکت خون است. همانطورکه می‌دانید خون حاوی گلبول‌های قرمز و سفید، پلاسما و سایر موادی است که در جریان خون حرکت می کنند.
پلاکت ها نیر مانند گلبول های قرمز و سفید، جزء طبیعی خون هستند. پلاکت ها به تنهایی خواص درمانی یا بازسازی یا شفابخشی ندارند.
قسمت عمده ای از پلاسما آب است و پلاکت ها شامل فاکتور‌های رشد، پروتئین ها، مواد مغذی، گلوکز و آنتی بادی ها و سایر اجزاء است که آنها عمل تقسیم سلولی را تنظیم می‌کنند و ترمیم بافت را تحریک می‌کنند و باعث بهبودی می‌شوند.
PRP یا همان پلاسمای غنی شده عامل اصلی تسکین درد و بهبود و بازسازی بافت‌ها در بدن می‌باشند در نتیجه باعث کاهش التهاب شده و مانع از پیشرفت بیماری می شود.
هنگامی که مفصل زانو آسیب می‌بیند، در روش درمان با PRP بدن با آزاد کردن پلاکت هایی که به محل آسیب می روند، یک روند طبیعی بهبودی را آغاز می‌کند.

لوله PRP

پی‌آرپی فرآیندی ساده دارد که در طی آن خون بیمار به میزان مشخصی در لوله‌های نمونه خون‌گیری جمع‌آوری و نگه‌داشته می‌شود و سپس با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ اجزای مختلف خون از یکدیگر جداسازی می شوند. این لوله های محتوی PRP را لوله پی‌آرپی می نامند.
هم اکنون لوله های PRP برای تسکین درد بخصوص دردهای زانو و مفاصل و بیماری آرتریت آماده استفاده هستند.
پلاسمای غنی از پلاکت PRP یک روش درمانی کاملا جدید است که برای درمان و تسکین درد در طیف وسیعی از مشکلات ارتوپدی از جمله کاهش دردهای آرتریت و کندکردن پیشرفت این بیماری استفاده می‌شود و توانسته است روش درمان آرتریت را دگرگون سازد.
خدای ناکرده اگر با دردهای زانو و یا آرتریت سر و کار دارید، پی‌آر‌پی می‌تواند گزینه مناسبی برای درمانی باشد که به دنبال آن هستید.

استفاده از پی‌آرپی برای انواع آرتروز

در روش درمانی PRP از طریق تزریق پلاکت‌های غنی‌شده خون خود بیمار، برای تسکین درد و کاهش التهاب و بهبود مشکلات عضلانی و اسکلتی بدن مانند تاندون‌ها، رباط‌ها، مفاصل و عضله‌های آسیب دیده استفاده می‌کنند.
همانطور که ذکر شد تزریق PRP با گرفتن نمونه خون بیمار در یک تا چند لوله پی‌آر‌پی آغاز شده و سپس با استفاده از دستگاه سانتریفیوز عمل جداسازی پلاکت ها از دیگر اجزای خون انجام می شود.
در نهایت PRP مستقیما به بافت آسیب‌دیده یا بدن بیمار تزریق می شود. در این فرآیند ساده فاکتورهای رشد آزاد شده و سلول های ترمیمی را تحریک می کند که باعث افزایش تعداد این سلول هادر بدن بیمار می‌گردد.

استفاده از پی‌آرپی برای انواع آرتروز

روند تاثیر پی‌آرپی برای زانو درد

در حال حاضر تعداد زیادی از مردم برای درمان گسترده ای از بیماری های ارتوپدی، از جمله آرتروز، به سمت تزریق PRP می روند.
جالب است بدانید تزریق PRP بیشتر برای آرتروز زانو و یا زانودرد استفاده می‌شود، اما در موارد دیگری هم در معضلات و مشکلات مربوط به مفاصل نیز کاربردی است.
با تزریق پی‌آرپی به زانو نتایج زیر به دست می‌آید:

 • کاهش درد
 • بهبود عملکرد مفاصل
 • جلوی پیشرفت آسیب غضروف را می‌گیرد یعنی آن را کند، متوقف یا حتی بازسازی می‌کند.

افراد مناسب برای تزریق پی‌آرپی

از آنجایی که عوارض جانبی روش پی‌آرپی محدود است پزشکان آن را به بیمارانی توصیه می‌کنند که از روش‌های سنتی مانند فیزیوتراپی، داروهای ضد التهابی بدون نسخه یا تزریق استروئید نتیجه نگرفته‌اند.
برای کسانی که علاقه به جراحی مفصلی ندارند نیز این روش گزینه ای مناسبی است.
PRP همچنین بر روی بیماران جوان‌تر نسبت به افراد پیرتر تأثیر بیشتری دارد. یعنی بیماران جوان‌تر پاسخ بهتری به درمان دارند.

محدودیت استفاده از پی‌آرپی برای افراد

از طرفی این روش درمانی برای همه افراد گزینه مناسبی نیست به عنوان مثال، افرادی که مبتلا عفونت شدید مفصلی ناشی از بیماری آرتریت سپتیک دارند ممکن است نتایج درمانی خوبی نگیرند.

 • کسانی که عفونت شدید دارند.
 • کسانی که اختلالات خونی دارند.
 • کسانی که مبتلا به کم خونی هستند.
  زنان باردار.

مزایای تزریق پی‌آرپی

 • کاهش نیاز به داروهای ضد التهابی یا داروهای مسکن قوی تر
 • عوارض جانبی محدود
 • نتایج ایمن و موثر و ماندگار

عوارض پس از تزریق پی‌آرپی

PRP عوارض جانبی خاصی نداشته و کاملا بدون خطر می‌باشد زیرا همانطور که در بالا اشاره شد برای تزریق آن از خون خود بیمار استفاده می‌شود. بنابراین هیچگونه عفونتی به بدن بیمار انتقال پیدا نمی کند.

ریسک تزریق پی‌آرپی

PRP درمانی بیماران با یکدیگر متفاوت می‌باشد مثلا در (تعداد پلاکت‌ها) بنابراین ممکن است نتیجه بهتر یا کمتری نسبت به سایرین داشته باشید.
نحوه خون‌گیری بر غلظت پلاکت‌ها و گلبول‌های سفید خون در تزریق PRP تأثیر می‌گذارد. بنابراین باید از نحوه صحیح خون گیری مطمئن باشید.

مراقبت های پس از تزریق پی‌آرپی

پزشکان توصیه می‌کنند پس از پایان جلسه PRP درمانی استراحت کنند. به این معنی که طی 2 روز آینده، آن قسمتی از بدن را که تزریق پی‌آرپی بر روی آن انجام شده است را کمتر به حرکت در آورند.
البته سعی کنید در روزهای آتی، بیشتر حرکت نمایید زیرا پی‌آرپی ترزیق شده توسط بافت‌های اطراف ناحیه تزریقی جذب می‌شود و در نتیجه به بهبودی مفصل کمک می‌کند.
در ادامه بهتر است به نکات زیر دقت کنید:

 • از گرم کردن یا سرد کردن ناحیه ترزیق به مدت سه روز خودداری کنید.
 • از انواع کرم یا لوسیون بر روی محل تزریق خودداری کنید.
 • تا سه روز فعالیت های سنگین و ورزش را کنار بگذارید.
 • کشیدن سیگار و خوردن الکل ممنوع می باشد.

نکات مثبت استفاده از پی‌آرپی

 • تسکین درد و جلوگیری از پیشرفت بیماری.
 • ضد التهاب و کند کردن روند پیشرفت آرتروز.
 • تحریک سلول ها و تشکیل غضروف جدید در مفاصل.
 • کاهش اصطکاک دردناک مفصلی.

نکات مثبت استفاده از پی‌آرپی

جمع بندی

به طور کلی PRP درمانی یا همان تزریق پلاسمای غنی شده از پلاکت گزینه ای مناسب و طبیعی و مؤثر برای تسکین و التیام دردهای بیماری آرتریت می‌باشد.
اگر تصمیم دارید برای درمان و کاهش درد زانو یا مفاصل خود از روش PRP استفاده کنید کافی است مزایای این روش درمانی را در سایت ما armiaazmai.com مرور کنید.