نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

آمپرمتر DC رومیزی

آمپرمتر

آمپرمتر DC رومیزی میکرو آمپرمتر DC رومیزی میلی آمپر متر DC رومیزی ساخت: کشور چین

تجهیزات فیزیک اپتیک و مدرن

از دیرباز تا کنون، اپتیک را در جهت بررسی بیماران و بعضی از درمان های سودمند به کار میبردند.تعداد زیادی از ابزارهای مربوط به پزشکی که این روزها مورد استفاده قرار می گیرند در قرن نوزدهم توسعه پیدا کردند و با به وجود آمدن فیبرهای نوری و منابع لیزری نسل جدیدی از تجهیزات پزشکی ظهور پیدا کردند.این ابزارها و تکنیک ها باعث شدند که علم پزشکی تا حد زیادی مدرنیزه شود و کارهایی که تا چند وقت پیش تصور انجامشان نیز مشکل بود به سادگی به وقوع پیوستند.
از همان بدو خلقت، فیزیک اپتیک تاثیر بسیاری در زندگی بشر داشته است و از همان شروع مطالعات در این حوزه، اختراعاتی نیز به ثبت رسیده است.اپتیک یکی از فیلدهای مهم علم فیزیک به شمار میرود و بیشتر ما در زندگی روزمره خود بسیاری از وسایل مربوط به آن را استفاده کرده یا پدیده های مرتبط با آن را مشاهده کرده ایم.
واژه اپتیک از لغت انگلیسی Optic گرفته شده که برگرفته از فیزیک است.در واقع فیزیک اپتیک رفتارها و خاصیت های نور مرئی، فرا بنفش و مادون قرمز را مورد بررسی قرار میدهد.فیزیک اپتیک در علوم مختلفی مانند مهندسی، پزشکی و ستاره شناسی کاربرد گسترده ای دارد. اپتیک را با نام های دیگری مثل نور شناسی یا فیزیک نور نیز می شناسند چرا که به بررسی خواص نور میپردازد.
این روزها در همه جا قطعات نوری بسیاری مشاهده می شود. با پیشرفت قطعات اپتیکی و صنعت پزشکی، استفاده از این تجهیزات نیز با افزایش چشمگیری رو به رو بوده است.

کاربرد تجهیزات فیزیک اپتیک و مدرن در آزمایشگاه

تجهیزات فیزیک اپتیک، کاربرد گسترده ای در بخش های مختلف دارند که مهم ترین آن ها در علم پزشکی و آزمایشگاهها است.یکی از کاربردهای این تجهیزات در عینک و طراحی عدسی های مناسب برای رفع مشکلات چشم می باشد.
از دیگر موارد مهمی که از این قطعات و تجهیزات بهره میبرند در تصویر برداری های پزشکی است که در جهت تصویر برداری از بافت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و در زمینه تشخیص بیماری ها نقش مهمی را ایفا می کنند.
قطعات اپتیکی در عین سادگی بسیار کاربردی هستند و قادرند همه نیازهای اولیه در جهت تحقیق و پژوهش در حوزه های نور و لیزر را تامین کنند.استفاده از ابزارهای اپتیکی، مزایا و چشم اندازهایی که برای آینده آن متصور می شود باعث شده تا در آینده، آن را بتوان به عنوان یک فناوری بسیار قدرتمند و توانمند در نظر گرفت.

تمیز کاری و نگهداری قطعات اپتیک

محیط هایی که دارای گرد و غبار بوده یا کثیف هستند برای نگهداری یا نظافت قطعات اپتیکی به هیچ وجه مناسب نیستند.
عدسی ها بسیار حساس و شکننده هستند، حواستان باشد که در زمان جا به جایی از دست شما نیفتند.
لوازمی مانند انگشتر، ساعت، زیپ لباس و … در صورت تماس با قطعات اپتیکی ممکن است باعث ایجاد خراش در آن ها شوند.
مراقب باشید تا به هیچ وجه عدسی ها با اسیدهای خورنده در تماس نباشند.
از تماس سطح عدسی با هر گونه سطوح زبری خودداری نمایید.