نمایش دادن همه 6 نتیجه

نمایش 9 24 36

ابزار جراحی چشم

ابزار جراحی چشم به دلیل حساسیت و شفافیت این عضو حیاتی بسیار پیچیده هستند. این ابزارها برای انجام عملیات‌های مختلفی از جمله جراحی کاتاراکت، جراحی رتین و آمبولیفی کاربرد دارند.

یکی از ابزارهای جراحی چشم، فمتوثکتور نام دارد که برای برش بافت چشمی استفاده می‌شود. این ابزار با استفاده از لیزر، بافت چشم را برش می‌دهد و برای انجام عملیات کاتاراکت بسیار موثر است.

عدسی های مصنوعی نیز یکی دیگر از ابزار جراحی چشم هستند که برای جایگزینی عدسی موجود در چشم استفاده می‌شوند. این عدسی ها به صورت دائمی در چشم قرار می‌گیرند و به بیمار اجازه می‌دهند تا بدون نیاز به عینک بتواند بینایی خود را بهبود بخشد.

ابزار جراحی چشم، عموماً با استفاده از لیزر و یا سایر ابزارهای دقیق انجام می‌شوند. برای مثال، در جراحی رتین از ابزاری به نام ویترکتور استفاده می‌شود که با استفاده از لیزر و جریان هوا، بافت‌های آسیب دیده را از داخل چشم پاک می‌کند.

یکی دیگر از ابزارهای جراحی چشم، اینترنال سیتونگ‌فورس نام دارد که برای جایگزینی سیتونگ موجود در چشم استفاده می‌شود. این ابزار، معمولاً در بیمارانی که سیتونگ آنها آسیب دیده است و نمی‌توانند دید خود را بهبود بخشند، استفاده می‌شود.

در جراحی لیزیک نیز از ابزارهای خاصی استفاده می‌شود که با استفاده از لیزر، بافت‌های چشم را تغییر داده و بینایی را بهبود می‌بخشند.

در کل، ابزار جراحی چشم، بسیار پیشرفته و حساس هستند و نیاز به دقت بسیار بالا دارند. به عنوان بیمار، باید به اطمینان از تجربه و تخصص پزشک خود اعتماد کنید تا از جراحی موفقیت آمیزی برای بهبود بینایی خود بهره‌مند شوید.

ابزار جراحی چشم

برخی از انواع ابزارهای جراحی چشم

۱. فمتوثرمی:

یکی از ابزارهای پرکاربرد در جراحی چشم است که با استفاده از لیزر، بافت‌های چشم را برش می‌دهد. این ابزار، برای انجام جراحی های مختلفی از جمله جراحی لنز چشمی، جراحی رتین و جراحی لیزیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲. اینترنال سیتونگ‌فورس:

این ابزار برای جایگزینی سیتونگ موجود در چشم استفاده می‌شود. در این روش جراحی، سیتونگ قدیمی چشم جایگزین یک سیتونگ جدید شامل لنز مصنوعی می‌شود.

۳. کاتر همراه با فولیکولار آسیب دهنده:

این ابزار برای جراحی کاتاراکت استفاده می‌شود و برای برش بافت‌های چشم استفاده می‌شود. برای کاهش خطر عفونت، این ابزار به همراه یک فولیکولار آسیب دهنده به کار می‌رود.

۴. ویترکتور:

این ابزار در جراحی رتین مورد استفاده قرار می‌گیرد و با استفاده از لیزر و جریان هوا، بافت‌های آسیب دیده را از داخل چشم پاک می‌کند.

۵. ابزارهای لیزر:

ابزارهای لیزر برای انجام جراحی‌های مختلفی از جمله جراحی لیزیک، جراحی کاتاراکت و جراحی رتین مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها با استفاده از نور لیزر، بافت‌های چشم را تغییر می‌دهند و بینایی را بهبود می‌بخشند.

برخی از انواع ابزارهای جراحی چشم-ابزار لیزر چشم

انواع روش های جراحی چشم

جراحی چشم، یکی از روش‌هایی است که برای درمان مشکلات چشمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به دلیل کارآیی بالا و نتایج مثبتی که در بسیاری از موارد به دنبال آن دیده می‌شود، از جمله روش‌های محبوب درمان مشکلات چشمی است. در ادامه به بررسی انواع روش‌های جراحی چشم می‌پردازیم:

۱. جراحی لیزیک:

در این روش از یک لیزر با انرژی بالا برای تغییر شکل قرنیه استفاده می‌شود تا باعث بهبود بینایی شود. این روش معمولاً برای درمان افرادی است که دچار مشکلات بینایی نزدیک و دور هستند.

۲. جراحی کاتاراکت:

در این روش، با حذف عدسی ابری و نصب عدسی مصنوعی، مشکل کاتاراکت حل می‌شود. این روش برای افرادی که بیش از ۵۵ سال دارند و مشکل کاتاراکت را تجربه می‌کنند، مناسب است.

۳. جراحی گلوکوما:

در این روش، با استفاده از لیزر یا دستگاه‌های جراحی، فشار داخلی چشم کاهش داده می‌شود تا مشکل گلوکوما حل شود. این روش معمولاً برای افرادی که دچار افزایش فشار داخل چشم هستند، مناسب است.

۴. جراحی پیشرفته چشم:

در این روش، با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، مانند لیزر، بیماری‌های چشمی مختلفی مانند شبکیه‌پیچیدگی و شبکیه خشک را درمان می‌کنند.

۵. جراحی ترمیم شبکیه:

در این روش، شبکیه معیوب با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، مانند لیزر، جایگزین شبکیه سالم می‌شود تا مشکلات بینایی حل شود.

انواع روش های جراحی چشم-سوزنگیر میکرو کاستروویجو

ابزار جراحی چشم

سخن آخر

در کل، ابزار جراحی چشم از طراحی و ساخت پیچیده‌ای برخوردارند و برای انجام عملیات‌های پیشرفته و حساس در چشم بسیار مهم هستند.